Historia

Wszystko zaczęło się w momencie kiedy ponad 10 lat temu stacja telewizyjna RTL7 wyemitowała anime "The Slayers", które zostało nieszczęśliwie przetłumaczone na "Magiczni Wojownicy". Był to czas kiedy manga i anime w Polsce zaczynamy być coraz bardziej popularne. Fandomowskie serca szybko zostały podbite komediową serią fantasy i w ten sposób powstała pierwsza fanowska strona internetowa Kazoku prowadzona przez Kanti Metallium, która publikowała jedne z pierwszych fanfików. Równolegle do niej powstała wówczas Wszechbiblia Slayers, która nie tylko publikowała twórczość fanowską, ale stanowiła też wielką encyklopedię o Slayers.
W październiku 2003 roku powstała strona FanSlayers prowadzona przez Ly i Sal, która przez długie lata zrzeszała szerokie grono pisarzy-amatorów. To tutaj powstały pierwsze znajomości i wybiła się grupa osób, które swoimi opowiadaniami wypracowały sobie uznanie i były rozpoznawane wśród szerszej publiczności. Był to czas największej świetności fandomu. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i strona umarła śmiercią naturalną z powodu wykruszających się fanów.
Reaktywacja nastąpiła w momencie gdy po latach jedna zbłąkana duszyczka, którą była Socki, zaczęła publikować na Czytelni Tanuki opowiadanie "Days of Destroyer" i tym sposobem przebudziła z letargu wiernych fanów serii. Dawne znajomości odżyły i w 2011 roku Guenh (dawniej znana jako Lincia) założyła forum SlayersFans, które istnieje do dnia dzisiejszego i jest wciąż aktywne. Forum zrzeszyło małą grupę byłego fandomu, która wspólną myślą postanowiła podzielić się pasją pisania, zarchiwizować stare prace i informować o ciekawych rzeczach ze świata "The Slayers". W ten sposób dnia 17 listopada 2014 roku powstał obecny blog Slayers Fans Society.